Îngrășăminte complexe NPK NPKC

Oferta de Îngrășăminte complexe NPK NPKC conține produse din portofoliul YARA:

YaraMila 8-24-24

Este un îngrășământ mineral complex de maximă calitate cu solubilitate ridicată care poate fi utilizat cu succes la toate culturile de câmp pentru fertilizarea de bază din toamnă sau primăvară, cu un bun conținut de oligoelemente destinate fertilizării de bază sau odată cu însămânțatul, dar poate fi de asemenea utilizat pentru fertilizarea culturilor în timpul sezonului de creștere. Se utilizează pe soluri slab/mediu aprovizionate cu fosfor și potasiu.

YaraMila 14-14-21

Este un îngrășământ mineral complex cu solubilitate ridicată care poate fi utilizat cu succes la culturile de câmp pentru fertilizarea de bază din toamnă sau primăvară. Se utilizează pe soluri mediu respectiv bine aprovizionate cu fosfor și potasiu. Se poate aplica prin împraștiere într-o singură trecere sau odată cu semăntul. Recomandat culturilor de cereale de toamnă sau rapiță precum și a culturii de porumb din primăvară.

Reprezentanti comerciali zonali

Franga Dan
Key Account Manager

Telefon mobil: 0735 785 180 franga.dan@agromas.ro  

Tatu Teodor Gabriel
Director Logistică

Telefon: 0749162458 tatu.teodor@agromas.ro

Ghidurus Danut
Reprezentant Comercial Buzău și Brăila

Telefon: 0745 310 424 ghidurus.danut@agromas.ro

Costache Doru
Reprezentant comercial Ialomița

Telefon mobil: 0749 158 569 costache.doru@agromas.ro

Paraschiv Anamaria
Reprezentant Comercial Brăila

Telefon mobil: 0749 243 524 paraschiv.anamaria@agromas.ro

Spînu Bogdan
Reprezentant Comercial Călărași

Telefon mobil: 0749 275 080 spinu.bogdan@agromas.ro

Zupcu Robert
Reprezentant Comercial Ialomița și Prahova

Telefon mobil: 0752 103 004 zupcu.robert@agromas.ro

Lazar Valentin
Reprezentant Comercial Călărași, Giurgiu, Ilfov

Telefon mobil: 0752 101 825 lazar.valentin@agromas.ro

Sinca Carmen
Reprezentant Comercial Brăila

Telefon mobil: 0752 132 269 sinca.carmen@agromas.ro

Papuc Monica
Reprezentant Comercial Galați și Vrancea

Telefon mobil: 0752 103 257 E-mail: papuc.monica@agromas.ro

Spinu Victor Alexandru
Reprezentant comercial Giurgiu și Teleorman

Telefon mobil: 0749 290 066 spinu.victor@agromas.ro