Fungicide

Oferta de fungicide este una foarte diversificată aceasta cuprinzând produse din portofoliul unor producători cunoscuti cum ar fi :

BAYER, SYNGENTA, FMC, ADAMA, INNVIGO, BASF, ARYSTA, CORTEVA (ADAMA), BELCHIM, NUFARM, SUMMIT.

Spectrul de combatere

  • Boli foliare – primăvara
  • Creșterea rezistenței la iernare – toamna
  • Fuzatioză, Rugini, Septorioză
  • Făinarea, Sfâșierea, Rugini, Arsură
  • Mană, Rapăn, Monilioza
  • Complex de boli foliare și ale spicului
  • Făinarea viței de vie
  • Mana castraveților
  • Rapăn
  • Putregaiul cenușiu
  • Focul bacterian al rozaceelor
  • Complex boli foliare și ale spicului

Omologări

  • Cartof
  • Tomate
  • Castraveți
  • Ceapă
  • Vița de vie
  • Pomi fructiferi
  • Grâu
  • Orz
  • Floarea-soarelui
  • Rapiță
  • Secară
  • Triticale

Reprezentanti comerciali zonali

Franga Dan
Key Account Manager

Telefon mobil: 0735 785 180 franga.dan@agromas.ro  

Tatu Teodor Gabriel
Director Logistică

Telefon: 0749162458 tatu.teodor@agromas.ro

Ghidurus Danut
Reprezentant Comercial Buzău și Brăila

Telefon: 0745 310 424 ghidurus.danut@agromas.ro

Costache Doru
Reprezentant comercial Ialomița

Telefon mobil: 0749 158 569 costache.doru@agromas.ro

Paraschiv Anamaria
Reprezentant Comercial Brăila

Telefon mobil: 0749 243 524 paraschiv.anamaria@agromas.ro

Spînu Bogdan
Reprezentant Comercial Călărași

Telefon mobil: 0749 275 080 spinu.bogdan@agromas.ro

Zupcu Robert
Reprezentant Comercial Ialomița și Prahova

Telefon mobil: 0752 103 004 zupcu.robert@agromas.ro

Lazar Valentin
Reprezentant Comercial Călărași, Giurgiu, Ilfov

Telefon mobil: 0752 101 825 lazar.valentin@agromas.ro

Sinca Carmen
Reprezentant Comercial Brăila

Telefon mobil: 0752 132 269 sinca.carmen@agromas.ro

Papuc Monica
Reprezentant Comercial Galați și Vrancea

Telefon mobil: 0752 103 257 E-mail: papuc.monica@agromas.ro

Spinu Victor Alexandru
Reprezentant comercial Giurgiu și Teleorman

Telefon mobil: 0749 290 066 spinu.victor@agromas.ro