Despre noi

Introducere

 Nevoile tuturor fermierilor și partenerilor cu care colaborăm reprezintă o prioritate, oferind soluții adaptate la schimbările climatice, la modificările survenite în practicile agronomice și la progresul continuu.

Experiență

CRESTEM IMPREUNA

Infiintata in anul 2007, societate cu 100% capital romanesc, AGROMAS GRUP ofera solutii si servicii de inalta calitate, care duc la reducerea costurilor si implicit obtinerea de recolte bogate si profitabile.

Valorificăm experiența de aproape 30 ani în fermele proprii, testând randamentul produselor propuse spre comercializare, avand peste 600 clienți activi , ceea ce ne motivează să nu ne oprim aici.

Ne indreptam eforturile spre cerintele si nevoile clientilor nostri, avand colaborari cu cei mai importanti furnizori din tara. 

 Dorim sa oferim producatorilor agricoli cele mai bune categorii de  ingrasaminte, pesticide si seminte fiind necesare pentru infiintarea noilor culturi, dar si pentru intretinerea celor deja existente.

Misiunea noastră

SUSTINEM AGRICULTURA SUSTENABILA

Nevoia fermierilor este prioritara pentru noi, de aceea impreuna cu furnizorii nostri autorizati,  oferim solutii care sunt adaptate la schimbarile climatice, dar si la modificarile care apar in practicile agricole si la progresul continuu al culturilor.

Ne imbunatatim portofoliul prin produsele de calitate și expertiza agricolă continua, depunem eforturi sustinute pentru a gasi solutii concrete si coerente pentru culturile dezvoltate de dumneavoastra. 

 

Tehnologiile noastre au ca obiectiv să asigure recolte mai puternice şi rezistente la factori de stres, provocare importanta pentru sectorul agricol.

 

Agromas Grup seamana viitorul recoltelor tale!

Am înființat compania

În 1990 am început activitatea agricolă ca afacere a familiei. De atunci și până astăzi, am lucrat tot timpul pentru a oferi soluții clienților noștrii. Am avut suficiență experiență pentru a oferi servicii de calitate încă din prima zi de activitate.

De 10 ori mai mari

După 17 ani de activitate, s-a născut Agromas Grup care a adus în plus activității inițiale distribuția de produse necesare unei agriculturi sustenabile, fermierilor din zonă. Am reușit să acoperim o zonă mult mai mare prin reprezentanții comerciali zonali. Lucrăm cu peste 500 de fermieri. Flota de mașini numără acum un număr de 11 de camioane iar noile utilaje ne permit să lucrăm anual o suprafață de 1500 hectare.

Am deschis noile birouri

Acum plănuim să ne extindem serviciile în județele din zonă. Noul sediu vine în întâmpinarea clienților cu o echipă gata să dezvolte, împreună cu aceștia, proiecte de succes în domeniul agricol.

600

Clienți fericiți

1500

Hectare exploatate

30

Ani de experiență

60

Angajați

Fă cunoștință cu echipa noastră

Franga Dan
Key Account Manager

Telefon mobil: 0735 785 180 franga.dan@agromas.ro  

Tatu Teodor Gabriel
Director Logistică

Telefon: 0749162458 tatu.teodor@agromas.ro

Ghidurus Danut
Reprezentant Comercial Buzău și Brăila

Telefon: 0745 310 424 ghidurus.danut@agromas.ro

Costache Doru
Reprezentant comercial Ialomița

Telefon mobil: 0749 158 569 costache.doru@agromas.ro

Paraschiv Anamaria
Reprezentant Comercial Brăila

Telefon mobil: 0749 243 524 paraschiv.anamaria@agromas.ro

Spînu Bogdan
Reprezentant Comercial Călărași

Telefon mobil: 0749 275 080 spinu.bogdan@agromas.ro

Zupcu Robert
Reprezentant Comercial Ialomița și Prahova

Telefon mobil: 0752 103 004 zupcu.robert@agromas.ro

Sinca Carmen
Reprezentant Comercial Brăila

Telefon mobil: 0752 132 269 sinca.carmen@agromas.ro

Papuc Monica
Reprezentant Comercial Galați și Vrancea

Telefon mobil: 0752 103 257 E-mail: papuc.monica@agromas.ro

Spinu Victor Alexandru
Reprezentant comercial Giurgiu și Teleorman

Telefon mobil: 0749 290 066 spinu.victor@agromas.ro